تشخیص نمک صورتی اصل از تقلبی

نمک صورتی به لحاظ داشتن مواد معدنی خاصی مانند سدیم کلراید کلسیم و منیزیم و پتاسیم از اهمیت بالایی برخوردار است. آب این نمک برای دفع سموم از بدن زیرا برای بهتر بهره مند شدن از فواید این نوع نمک آب آن تاثیر گذار می باشد به گونه ای که یون های موجود در نمک با بار منفی هستند که وارد سلول ها می‌شوند و موجب خارج شدن سموم از بدن می گردد و به همین دلیل است که انرژی شما را افزایش می دهد. از دیگر خاصیت این نوع نمک تنظیم قند خون و تعادل هورمونی و همچنین هضم غذا را نیز بهبود می بخشد زیرا هضم ابتدا از دهان شروع شده و با خوردن این نمک غدد بزاقی دهان که آمیلاز را آزاد میکند فعال شده و سپس در معده اسید هیدرو کلریک و آنزیمی را که هضم پروتئین است تحریک می کند و به تجزیه مواد غذایی کمک می‌کند. این نوع نمک به سبب خاصیت درمانی که دارد برای درمان بیماری های تنفسی و جلوگیری از بیماری های فصلی مورد استفاده قرار می گیرد و خاصیتی ضد باکتری و ضد میکروبی این نمک باعث پاکسازی ریه ها می شود. خیساندن بدن در حمام آب نمک هیمالیا می تواند به بهبود جوانسازی پوست شما کمک زیادی کند و همچنین سبب کاهش فشار خون می گردد و البته باید گفت ویژگی منحصر به فرد دیگر این نوع نمک مستحکم کردن بدن است و درمان فوری گلو درد می باشد زیرا با قر قره کردن این نوع آب نمک موجب کشته شدن باکتری ها و تسکین درد است.

تشخیص نمک صورتی اصل از تقلبی از یکدیگر کار بسیار راحت و آسانی که میتوان به واسطه چند مورد ساده آنها را از یکدیگر تشخیص دهید.

یکی از راه های تشخیص نمک از از تقلبی رنگ نمک است ‌‌و لازم به ذکر است که رنگ نمک بر روی خواص آن تاثیر زیادی دارد .نمک صورتی که نام دیگر آن نمک هیمالیا است به رنگ صورتی است و از دل کوه های هیمالیا استخراج شده و این نمک حاوی ۹۸درصد آن سدیم کلراید و دو درصد آن نمک خالص می باشد.

را دیگر تشخیص این نمک طعم آن است زیرا نمک هیمالیا از نظر طعم از دیگر نمک ها بهتر و مطلوب تر است و همچنین ازاین نمک بیشتر از نمک های دیگر برای پخت پز استفاده شده و طرفدار بیشتری دارد.

تشخیص نمک صورتی اصل از تقلبی

تشخیص نمک صورتی

تشخیص نمک صورتی نمک صورتی یا نمک هیمالیا با توجه به ویژگی خاصی که دارد هم در مواد غذایی وهم موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. نمک هیمالیا یا نمک صورتی به واسطه رنگ زیبا و جذابی که دارد برای مصارف تزیینی نیز به کار می‌رود اعم از استفاده در چراغ ها و آباژور های تزیینی و یا سایر مصارف دیگر که جنبه زیبایی دارند، از نمک صورتی میتوان برای درست کردن ماسک صورت نیز استفاده کرد زیرا ماسک نمک هیمالیا ضد عفونی کننده پوست و درمان آکنه و جوش صورت است و در لایه برداری پوست نیز تاثیر به سزایی دارد و به دلیل قابلیت ضد عفونی که دارد میتواند به کاهش شوره سر کمک کند و همچنین باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان ها و بوی بد دهان می شود.

نمک صورتی به دلیل مواد معدنی موجود در آن باعث افزایش هورمون سروتونین می گردد که سبب درمان میگرن و استرس و افسردگی می گردد.

اما باید گفت نمک هیمالیا علاوه بر کاربرد های آن عوارضی نیز به دنبال دارد زیرا علاوه بر مواد معدنی مفید آن سدیم نیز دارد که خوردن بیش از اندازه این نمک صورتی باعث خطرات جبران ناپذیری می گردد اما میتوان کریستال نمک هیمالیا را با خوردن نمک خوراکی عوض کرد زیرا باتوجه به میزان سدیم کمتر در نمک هیمالیا بهتر است ازاین نمک استفاده شود اما قطعا مصرف بیش از حد معمول از نمک بسیار برای سلامتی بدن مضر می باشد.

تشخیص نمک صورتی کار بسیار ساده ای است .زیرا از طعم مطلوب و منحصر به فرد و رنگ خالص صورتی آن میتوان اصل بودن آن را تشخیص داد.

نمک صورتی اصل

نمک صورتی اصل نمک صورتی هیمالیا کریستالی باارزش می باشد زیرا داری مقادیر مواد معدنی مختلفی است که باعث متمایز بودن آن با نمک های دیگر شده است و به سبب همین است که برای بدن مفید تر و مناسبت تر می باشد.نمک صورتی اصل بیشترین استفاده را در تمامی جوانب دارد و زیرا به لحاظ ویژگی های ذکر شده می توان به اصل و خوب بودن آن پی برد.

استفاده زیاد از این نوع نمک به جهت ویژگی های مفیدی که دارد موجب شهرت یافتن آن به صورت جهانی گشته است.

نمک صورتی اصل از ویژگی ها و خصوصیات های فراوانی هم درجهت درمانی وهم در پخت و پز کاربرد فراوانی دارد از ویژگی های درمانی آن باعث دفع سموم از بدن ،کمک به هضم غذا ،تنظیم قند خون ،بهبود وضعیت تنفسی و قابلیت ضد باکتری و ضد میکروب و همچنین برای بهبود ترمیم و جوانسازی پوست ،کمک به روند هیدراتاسیون و کمک به خواب آرام و به بهبود تنظیم فشار خون می گردد و به واسطه همین ویژگی های ذکر شده می توان گفت نمک هیمالیا تاثیر به سزایی در سلامت بدن انسان دارد اما باید گفت استفاده بیش از حد از این نمک سبب خطراتی می‌شود نمک صورتی داری سدیم می باشد میدانید که بدن انسان برای حیات نیاز به ید دارد اما به مقدار کافی چرا که بدن انسان نیاز دارد به کمی سدیم و اگر سدیم بدن زیاد شود باعث خطرات منفی بر سلامتی انسان می گردد.

کاربرد های نمک صورتی تنها در ویژگی‌های درمانی و غذایی نیست بلکه از آن به جهت رنگ و جذابیتی که دارد در وسایل تزئینی منازل کاربرد داشته و استفاده های فراوان دارد.

نمک صورتی تقلبی

نمک صورتی تقلبی امروزه به دلیل افزایش یافتن شهرت نمک هیمالیا به جهت ویژگی های درمانی و خوراکی خاص آن موجب شده که برخی از فروشندگان به دلیل سود زیاد این نمک را به صورت نمک صورتی تقلبی در بازار عرضه و به دست فروشندگان برسانند.

نمک صورتی تقلبی ناشی از ناخالصی های موجود در نمک باعث به وجود آمدن خطراتی برای بدن می شود همچنین لازم به ذکر است که نباید از پیامد های نمک تصفیه نشده نیز غافل شویم ویاید به خوبی نمک اصل را از تقلبی تشخیص دهیم زیرا با توجه به ویژگی ها و رنگ و طعم نمک صورتی میتوان به راحتی نمک صورتی یا نمک هیمالیا را از تقلبی آن تشخیص داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *